Kredyt refinansowy 

Kredyt refinansowy jest dobry rozwiązaniem dla osób, które już posiadają kredyt hipoteczny, ale szukają tańszego finansowania. Warto wtedy zasięgnąć porady doradcy finansowego, który sprawdzi we wszystkich ofertach bankowych czy przeniesienie danego kredytu do innego banku będzie w ogóle opłacalne i jakie niesie to ze sobą profity i koszty.

Przy zmianie banku należy wziąć pod uwagę koszty w bieżącej instytucji (np. prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu), jak i opłaty nowego banku (prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenia). Oczywiście priorytetem jest wybranie banku z niższym oprocentowaniem (marża powinna być znacząco niższa od obecnej) tak, aby niższa rata zrekompensowała ewentualne koszty.

Warto co jakiś czas weryfikować oferty na rynku. W przeciągu ostatnich kilku lat % kredytów dynamicznie się zmieniało. Wynika to m.in. ze stopy procentowej banku (WIBOR), który obecnie jest na poziomie 1,71%, dla porównania w czerwcu 2012 r. był na poziomie 5,13%. A więc nie uwzględniając marży, różnica oprocentowania jest znaczna (3,42%). Oczywiście jest ona uznana w ratach kredytowych w PLN, które w ostatnich latach się zmniejszały. Trzeba mieć na uwadze, że chociaż nie ma na razie tendencji rosnącej stóp procentowych, to w przyszłości WIBOR może być znacznie wyższy niż obecnie.

Aby przeanalizować opłacalność przeniesienia kredytu prosimy o kontakt z naszym doradcą poprzez wysłanie formularza kontaktowego.

Zadzwoń

731 171 199

lub uzupełnij formularz

Wypełnij wszystkie pola


Oświadczam, że wyrażam zgodę ... Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie przez AS Finanse moich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu Użytkownika zainteresowanego uzyskaniem kredytu z bankiem lub inną firmą finansową oferującą ten produkt finansowy, w tym także w celach statystycznych związanych z działalnością Firmy, oraz przyjmuję do wiadomości, że mam prawo dostępu do treści tych danych, ich poprawiania i usuwania zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. 2014.1182 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie ... Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych AS Finanse. Przyjmuję do wiadomości, że mam prawo dostępu do ich treści i ich zmiany.

Wyrażam zgodę AS Finanse ... Wyrażam zgodę AS Finanse na przesyłanie na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej i numer telefonu informacji handlowej zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mam prawo dostępu do swoich treści oraz ich zmiany.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com